No to mamy pasztet…

Cyniczne,bezbłędne zimno polityki sowieckiej przeraża mnie wciąż i frapuje, choć wydawałoby się, że czas był się do tego przyzwyczaić.

[ KISIEL ]

No cóż, mamy zjełczały i podgrzany na nowo pasztet- efekt serwilizmu i rozmów na kolanach z carem.Najpierw Smoleńsk, gdzie w bolesny sposób dla części Narodu,pogroźono nam palcem i w każdy możliwy sposób zatkano gębę.Teraz,gdy w wepchalismy się ze SWOIMI DOBRYMI  RADAMI, ze swoimi próbami negocjacji,wyrąbano nam bez ogródek, co imperium myśli o pchaniu na pierwszą linię ognia w negocjacjach w nie swoim, a myślę tu o strefach wpływów i interesach,kraju…wczoraj na konferencji prasowej car,oglosił oczywiście nie swoimi złotymi ustami , gdzie jest miejsce wszystkich polityków  z panstw na zachód od Ukrainy pielgrzymujacych do Kijowa ze SWOIMI DOBRYMI RADAMI i głosami poparcia bądź oburzenia. Tak czy siak MY powinniśmy liczyć się, gdy piśniemy o jedno słówko za dużo, że możemy zostać postraszeni ekspedycją karną dywizji z Obwodu Kaliningradzkiego, a pociski rakietowe z Mińska zostaną skierowane w naszą stronę.

No,a Niemcy….nasi wspaniali sojusznicy i przyjaciele naszego kochanego premiera. ?…Czy możemy liczyć na, choćby zainteresowanie sprawami Krymu i wsparcie  naszych dążeń do opanowania sytuacji drogą dyplomatyczną, drogą sankcji czy choćby ostrzeżeń…A jaka mogłaby być realna rola naszego wielkiego przyjaciela zza oceanu w opanowaniu sytuacji….nie mowie przecież o tych śmiesznych notach dyplomatycznych o ” zaniepokojeniu sytuacją” czy o kiwaniu palcem,że wizy zostaną wstrzymane „niektórym obywatelom Rosji”……………

Hmmmmm…tak w skrócie nasuwają mi się następujące refleksje. …Czyż to nie Niemcy uzbroili imperium   i czynią to nadal w najnowsze technologie oraz sprzęt wojskowy,czy to nie oni gościli cara w Bundestagu, dając mu aż nazbyt wyraźne i czytelne „zielone swiatlo” do marginalizacji w każdy możliwy sposób państw Europy Srodkowej.Kto, jak nie Niemcy forsowali politykę dystansowania się wobec Stanów Zjednoczonych,kto wreszcie,jak nie oni w dwugłosie z imperium krzyczeli głośne NIE  dla tarcz rakietowych w Polsce………..Teraz chętnie wepchneliby nas,co właściwie już aktywnie czynią, w konflikt z imperium . Zawsze można później podzielić się strefami wpływów, łupami, ziemią,czym się da……..Ameryka w tym czasie i tak zajęta gaszeniem większych i pomniejszych konfliktow, gdzie hojnie podlewa płomień benzyną. …..wiadomo kto.Coz szkodzi wydać parę oświadczeń o zaniepokojeniu i lekkim oburzenia. …….

Aż chce się krzyczeć do apologetow polityki zagranicznej rządu. ……no i macie swój REALIZM POLITYCZNY……swoje chłodzenie emocji,swoje odwracanie się od doświadczeń  i zaszłosci historycznych, macie swój nowoczesny PR w polityce zagranicznej Polski w wykonaniu WYBRAŃCÓW. Macie swoje ośmieszanie  wyprawy śp. Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Tbilisi i wyszydzanie słów przemowienia, jakże teraz aktualnego i wieszczacego zły obrot  spraw.Pamietam te wasze cyniczne slowa:” jaki prezydent taki zamach”…..jak się one mają do sytuacji dającej się streścić w :” jaki prezydent takie połajanki ambasadora imperium w pałacu”…….niczego się nie nauczyliscie. ?..dalej tkwicie w półukłonie bądź rozmawiacie z pozycji klęczącego……..

NIE mam złudzeń. NIKT nie będzie umierać za Kijów. NIKT nie będzie umierać za Krym.Dla świata, dla Europy są ważniejsze sprawy i interesy.A imperator to wie.On wie,że Zachód jest , jak stara dziwka, która się cieszy na chwilkę rozmowy i zainteresowania w nadziei,że może zdarzy się coś więcej. A gdy się coś nie podoba,zawsze pan i władca może krzyknac: Малчать! I wszystko wraca na swoje miejsce.Byl juz taki jeden,co to walił butem w mównice w ONZ…Tyle, że tamten był prymitywem z dawnych czasów, ten zaś z twarzą tchórzofretki to wyrafinowany, wykształcony, znający realia sadysta-gracz. ?…wytrzyma  czas napięcia, zrobi swoje , by w odpowiednim momencie krzyknac swoje : Малчать суки! I świat odetchnie z ulgą, że oto koniec kłopotów. Może i Nobel pójdzie we właściwe ręce……


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: