Nie podoba mi się. …..

Dzis NIE podoba mi się fakt,ze:

1.poslowie nie chcą uchwalić ustawy o Janie Pawle II…uznano bowiem,że państwo i KK są osobnymi tworami i nie należy łączyć sprawy kanonizacji Jana Pawła II z pracami sejmu,który z natury rzeczy powinien być laicki. No mniej więcej taka bzdura dziś została wygłoszone przez niejakiego Iwińskiego o z SLD…Kto nie czytał, ten nie wie,że my tam NIE mamy „pochwalic” i „przyklepac” samą kanonizację, a raczej ustawa ta wygłasza laudację na temat WIELKIEGO POLAKA I Jego miejsca w budowie potęgi Polsk.Ot, tak w skrocie.Oczywiscie przyczynkiem jest kanonizacja, wyniesienie w poczet świętych, ale na litość boską. ..zakłamaniem prawdy jest określenie tej ustawy,jako czysto kościelnej, religijnej…..myślę, że jest ona naprawdę na miejscu i bardzo uniwersalna.No i mała uwaga: Gdzie są ci wszyscy,którzy pchali się do przejażdżki w papamobile z Janem Pawłem II ??? Gdzie ci,którzy jeździli i pchali się na prywatne audiencje do Watykanu??? Gdzie ci,ktorzy pierwsi chcieli robić sobie zdjęcia blisko papieża, gdy przyjeżdżał do Polski…..w gmachu sejmu również. ?….

2.w Polsce będą przebywać, stacjonowac wojska obcego państwa. Obojetne mi jest jakiego…wazne,że jest to armia obcego państwa.150 osób czy 1,500 czy 15,000 …liczba obojętna. Liczy się fakt.A tak na marginesie- taka liczba nas nie obroni,a tylko może dać pretekst sowieckiemu hegemonowi .oczywiście zaraz oberwę za to,co napisałam. Ale moja POINTA jest tu następująca:wolałabym, by Polska miała na tyle silna armię, uzbrojenie,tj samoloty, czołgi,okręty,broń samobiezną etc…..wreszcie,bysmy mieli system szybkiego ostrzegania, reagowania itd,by umieć wykryć, obronić się….byśmy mieli  też silną i dobrze wyszkoloną obronę cywilną,, służby medyczne…..Oczywiście w dobie,gdy broń niekonwencjonalna jest bronią dominującą. …wszystko może okazać się niepotrzebne wręcz.Ale moim marzeniem jednak byłoby mieć silna własną armię, by nie  musieć zapraszać, czy wręcz błagać obce armie o wsparcie w sytuacji pewnego zagrożenia.

 

Na koniec powiem jeszcze,że ja po prostu chciałabym być dumna ze swojej Ojczyzny. Hmmmmm właściwie jestem,ale z tej ziemi i jej historii..nie z Jej współczesnych obywateli.Generalizuję,wiem.Ale , jak mam powiedzieć, że tak nas niewielu…tych myślących mózgiem i sercem w odpowiednich proporcjach….


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: