MUSIMY UNIEWAŻNIĆ SZWAJCARIĘ

strona autorska - J.Szaper

jablkotella

Szwajcarzy są niemądrzy – że nie powiem: głupi. I bardzo nienowocześni. Już ich średniowieczny Wilhelm Tell zapowiadał nadchodzący wielowiek zabawy, strzelanie z łuku do synów w kwestiach politycznych to przecież humorystyczna niedorzeczność. Wyhodowali też sobie Kalwina, specjalistę od niskich temperatur. No, a mówienie trzema językami naraz… Kto kogo może zrozumieć w takim kraju?!

Dopiero jak się zabrali za zegarki, to z chytrości wymyślili całą tę Szwajcarię. Że niby znak firmowy… Źli zawsze byli, teraz też nie lepsi, kradną, gdzie się da, mnie samemu zwędzili 50 000 franków szwajcarskich tuż po wojnie, a całkiem niedawno, też moje, 600 000 polskich złotych wyprowadzili z kredytu. I nie chca wpuszczać do siebie nas, Europy. Tak właśnie! Eurosceptycy! Smutny koniec, od strzelania z łuku się zaczyna, a na ordynarnej antyeuropejskiej ksenofobii kończy.

A na bis, każdy, jeden z drugim, jebany miłośnik zegarów może kupić sobie strzelbę, nawet maszynową, i strzelać do innych Szwajcarów. Podobno większość nie…

View original post 74 słowa więcej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: