Poczet pachruści…..cz.IV WIECZNIE vel WIETRZNIE MŁODY

4.WIECZNIE vel WIETRZNIE MŁODY

A.WIECZNIE MŁODY

WIECZNIE MŁODY to typ Adonisa w wieku okołoandropauzalnym.Piękne to to może nie zawsze jest…Nie musi.Ma bowiem spore dawki Viagry emocjonalnej w sobie.Inna sprawa,że często miewa niedostatki…hmmmmm i zasysa tę niebieską.Żeby była jasnośc:z niedostatków fizycznych NIE ŚMIEJEMY SIE….to byłoby poniżej naszej klasy,trochę nikczemne.Z obowiązku dokumentalisty raczej napomykamy o tej przypadłości. Na szczęście TE niedostatki rekompensuje w pełni czymś innym.Żyje przeszłym życiem młodzieńca.Mentalne warkoczyki nosi i mini spódniczki w wydaniu oczywiście bardziej męskim.W wieku 39lat nie jest jeszcze czterdziestolatkiem.Mając 67….ciągle ma 50 i mniej.Nooo,rozkoszny WIECZNIE MŁODY.
Z jednej strony…tylko pozazdrościć.Bo bycie młodym duchem cudne jest.Gorzej,ze zawraca głowę o wiele,wiele młodszym upatrzonym,zaś o równolatkach swoich wypowiada sie często z brakiem szacunku:co mnie obchodzą STARE BABY…Hm….Trochę niefajne to,ale WIECZNIE MŁODY ma tyle wdzięku,że te drobnostki,te uchybienia przyćmiewa urok osobisty i roztaczany czar.Najczęściej jest tak uroczy nasz WIECZNIE MŁODY,że przymykamy oko na częsty jego brak klasy.Czar_czar_czar to jest TO.No i ta idąca w parze z czarem jednak chwalebna sprawność fizyczna. Bo to i narty,i yacht,i konie,i pływalnia zwana basenem,i rozliczne zainteresowania przejmowane od zasysanych kolejnych zdobyczy.A to skoki ze spadochronem,a to polityka,a to rozbuchane czytelnictwo,ogrodnictwo i tysiące mniej lub bardziej ruchowych zainteresowań,zwanych u normalnych:hobby,u WIECZNIE MŁODEGO:głodem życia.To akurat fajne jest.Bo WIECZNIE MŁODY mimo zmarszczek,fałdek i innych widomych oznak,iż czas sprawiedliwie traktuje wszystkich…..więc WIECZNIE MŁODY bywa fajnie umięśniony,sprawny fizycznie nad podziw i nad wiek,elokwentny i całkiem nieźle zorientowany.
Tak więc z jednej strony tylko pozazdrościć,ale z drugiej…..Ileż to się musi jednak nastarać,nagiąć,namęczyć,by wewnętrzna siła młodzieńczości szła w parze ze sprawnością fizyczną.Ech….Ciężkie to bycie WIECZNIE MŁODYM.

B.WIETRZNIE MŁODY

A to jakby druga odsłona tego samego WIECZNIE MŁODEGO.Bo większość słów na wiatr rzuca.Zwykle skupiony na sobie,na podtrzymywaniu modelu,wizerunku WIECZNIE MŁODEGO staje się też niestety WIETRZNIE MŁODYM.Na swoich obiektach skupia się raczej do pewnego momentu-zwykle do czasu oswojenia.Później juz tylko przypomina sobie o nich,gdy ma jakiś palący problem,ukryty interes,potrzebę,prośbę,nudzi się lub przez moment czuje się samotny.WIECZNIE MŁODY vel WIETRZNIE MŁODY to jednak trochę lekkoduch,pędziwiatr taki.Nie liczy się z emocjami czy uczuciami innych:Dasz radę,dzielna jesteś,ale,że co?
WIECZNIE/WIETRZNIE MŁODY nie jest złym człowiekiem,ale to już jakby przypadek osobniczy i tak nalezy podchodzić…WIETRZNIE MŁODY,jako się rzekło,rzuca słowa na wiatr i sam fruwa po świecie… niczym tornado czy cyklon zmiata wszystko z powierzchni ziemi ,choć i czasem bywa ożywczy niczym zefirek czy bryza morska.Częściej jednak przyprawia o ból głowy niczym halny,fen czy monsun.

POINTA:Trudno tym razem określić jednoznacznie czy WIECZNIE/WIETRZNIE MŁODY to przypadek,typ rokujący czy tez nie.Jest w nim tyle czaru,młodzieńczej ożywczej siły,że stracić dla WIECZNIE/WIETRZNIE MŁODEGO głowę jest niezwykle łatwo,ale….Ale uważajmy na…..wiatry.Wiatry bywają …zdradliwe.
[hahahaha…znowu te dwuznaczności…kmwtw.
PODZIĘKOWANIA:
1.Przyjacielu….dzięki za pomysł na nazwę
2.Ewo….WIATRY….słowo-klucz, heh ]


6 responses to “Poczet pachruści…..cz.IV WIECZNIE vel WIETRZNIE MŁODY

 • Monika Stryczek

  lubię ten typ…. porywisty wiatr, który bierze po drodze wszystko, przy sprzyjającej okazji można się załapać i choć przez jakiś czas przypomnieć sobie co to znaczy być młodym… odrobina szaleństwa, która rozwija porwanego…. ale długo nie da się hulać ponad rzeczywistością 😉

 • Ewa Jóźwiakowska

  tacy to są mądrzy w pysku………. do skoków trza trochę odwagi………. jak się nie ma odwagi podpisać z imienia i nazwiska, tylko tchórzliwie podpisujemy się cudzym …….. to gdzież znaleźć odwagę do extremalnych sportów………..bajerowanie panienek to co innego ……….

 • helinska

  ani wietrznie , ani wiecznie….idż za miłościa , ale zabierz ze sobą rozum…..taka rada dla każdego….ale czy się da……nie wiem fajny tekst Małgosia…

 • Ewa Jóźwiakowska

  Jakże trafnie opisałaś , brawo !!!! miło ,ze jestem twoją weną twórczą 🙂 Ale na spadochronie ani na bungee ten nasz Wietrznie/Wiecznie Młody nie skakał…….to jeszcze przed nim……….. przy kolejnej zdobyczy, hahahahahaha

  • margot2you

   Obiecywał mi…że zapisze się na kurs,bo tego jeszcze nie robił….no,bo ja mam wyskakanych troszke skokow ze spadochronem….No troszke więcej niż trochę……i chciał tez:))no,ale ….słowa na wiatr to były :))))

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: