Poczet pachruści…..cz.IX JEMIOŁA

Pasożyt,parazytofit-organizm korzystający z wody i soli mineralnych oraz substancji organicznych wytworzonych przez inny organizm zwany…żywicielem.Przykład:JEMIOŁA
[definicja:z pamięci]

JEMIOŁA,jako sie rzekło…pasożyt taki.Zabiera czas,opala Cię z Twoich fajek,zabiera „drobne”,nigdy nie ma kasy na kawę,piwo,bilet czy „trąbi-zupkę”,pożycza pieniądze z góry zakładając,ze na WIECZNENIEODDANIE.Ha.Przy czym w kieszeniach spodni dzwoni od wrzuconego tam bilonu lub szeleści od banknotów.To są JEMIOŁY.
Lub przytula się TAKI w Twoim domu,w Twoim ogrodzie,Twoim basenie,wypija zawartość barku,zjada obiad,dostaje „na drogę” słoiki z jedzeniem na 3 dni…Po czasie dowiadujesz się,że wszystkie laski,wśród których szuka kandydatki na nastepną lub ,co gorsza równoległą ŻYWYCIELKĘ myślą,że dom/ogród/basen/barek/samochód/i tysiąc innych drobiazgów to rzekomo JEGO własność…Uroczy to gościu.Przeważnie BAJKOPISARZ z Niego zawołany,szarmancki typ,uwodzi i adoruje na kazdym kroku…Szkoda,ze musisz dopłacac do interesu….no i,że tych ŻYWICIELEK tak wiele …Bowiem Twoje empatyczne, delikatne „obejscie się” JEMIOŁY traktują,jak Twoją słabość.Potrafią z uroczym szerokim uśmiechem wykorzystać,zassać wszystko,co się da…Zwłaszcza,że przeważnie dostają wszystko,jak na tacy…….
POINTA:Typ nierokujący w szerokim rozumieniu.Jednak…..jednak są panie-ŻYWICIELKI,które nie umieją inaczej żyć,jak własnie w relacji:JEMIOŁA-ŻYWICIEL.Krótko mówiac: uwielbiają usychać u boku JEMIOŁY,takiego zasysacza-pasożyta…No i NA ZDROWIE…


One response to “Poczet pachruści…..cz.IX JEMIOŁA

  • Teresa Mercier

    Dewiacje symbiozalne roznorakie bywaja. Plci zenskiej osobnik podatny na nie najbardziej. Ostroznosc przepisac takiej nic nie pomoze, bo ostroznosci ona nie chce. Jak jemiola pasie sie za darmo na jej ogrodku, tak ona darmo jemilole oddaje : co moze i jeszcze wiecej. Lekarstwa na opisana chorobe brak. Nauka i medycyna sa tu w glebokim dylemacie : zadnej cudownej piguly.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: