Poczet pachruścic cz.V ZAGUBIONA Legenda fb

V.Zagubiona Legenda fb

Była juz Legenda fb,ale to pachruść był.No to czas na wydanie gorsecikowe.

Tiaaaa…jakby tu zacząć i nie przegadać tematu,a trafić w sedno.Bo po mojemu to tak jest:
PRAWDZIWA KOBIETA PRAWICY ma być kobieca…nawet jeśli Dobry Pan Bóg urody poskąpił.Szkodzi nic.Kobieca ma być i świadoma tej swojej kobiecości,a nie jakiś muflon….lewacka lesba,babochłop czy inne genderowe dziwadło.Zasad się trzymać musi.To pewne.Nie przesadzałabym z krzykliwym okazywaniem swojej religijności,bo TO każdy ma nosić przede wszystkim w sobie.Ale,gdy okaże szacunek dla religii,od czasu do czasu powie stanowczo,że BÓG-HONOR-OJCZYZNA,odmówi różaniec,objawi światu,ze wie co to mieć OBOWIĄZKI POLSKIE,nie zawsydzi sie ,by uzewnętrznic swoją więź z Kościołem np. poprzez noszenie krzyżyka…..będzie wprost ideałem.Żeby była jasność:NIE KPIĘ-NIE SZYDZĘ-NIE OBŚMIEWAM…pod pozorem lekkości pióra.Otóz KOBIETA PRAWICY ma byc człowiekiem z krwi i kości ….Ma się składać z DUSZY i CIAŁA,SERCA i ROZUMU.KONIEC.KROPKA.AMEN.

Tyle teoria…a jak to sie ma do praktyki np.: TU w necie,a w szczególności na fb???WIELE TU NAS- pięknych,mądrych,uczciwych, dobrych.Do niedawna myślałam tak prawie o wszystkich.Ale cóż,życie weryfikuje boleśnie.Bywa i tak,ze niejedna LEGENDA fb (wydanie żenskie) spada z hukiem z cokolika,na który JĄ ustawiono….może zbyt pochopnie.No,bo niby i MARSZE,i protesty,i Matka-Polka w różnych pozach z dzieciątkiem,a to sport i rekreacja,a to zachwyty zachodem słońca i wschodem księżyca,a to wystąpienia PRZECIW szczepionkom,a ZA karą śmierci……Krótko mówiąc….pełno jej wszędzie.Wzorowa żona ,matka,pani domu, pracownica,kochająca córka i wnuczka,wzorowa parafianka,rozmodlona katoliczka,wojowniczka o prawa dzieci,zwierząt, niepełnosprawnych,nieprzystosowanych etc.No i te setki zdjęć:w plenerze,w domu,szkole,kościele,sama,z dziećmi,z mężem,rodzicami, dziadkami, przyjaciółmi, sąsiadami… wesoła,smutna,rozmodlona,zamyślona,roześmiana,beztroska….Zawsze i wszędzie.Aż tu nagle…Reszta niech będzie ……MILCZENIEM.
Rzecz cała nie jest bowiem O jakiejś JEDNEJ KONKRETNEJ OSOBIE.NIE WIEM_NIE ZNAM_NIE ORIENTUJĘ SIE_ZAROBIONA JESTEM….Takich kobitek-LEGEND fb znam kilka…..Domyślam się zaledwie co sie pogmatwało w ich życiu…Skusiło je coś,czego pewnie nie do końca same rozumiały.Poszły za głosem instynktu,a zgubiły po drodze rozum,zasady,którym były wierne.Szkoda.NIE MNIE OCENIAĆ….pierwszy kamieniem……….kto bez grzechu.Tak czy siak…mam nadzieję,że rozejdzie sie po kłakach.

POINTA:TEN TYP….to raczej ZAGUBIONA Legenda fb.Nie mnie oceniać….Ja pod tym stosem ognia nie podłożę.


One response to “Poczet pachruścic cz.V ZAGUBIONA Legenda fb

 • margot2you

  Moj maly przyczynek w dyskusji o hipokryzji

  Tak naprawde ta osoba, o ktorej ktos napisal,ze dopoki słodkie wspomnienie tych spraw, które” ktoś ma za uszami” nie budzi refleksji i nie sklania do żalu i chęci poprawy..to dopoty osoba ta jest hipokryta…i nic tego nie zmienia…..mniej więcej taki to miało sens..
  smiem się z tym nie zgodzić….dla mnie ta osoba jest pospolitym grzesznikiem…większego lub mniejszego kalibru ale grzesznikiem.Hipokryta zas jest ten ,kto grzeszy. Wie o tym że czyni źle. ..robi to dalej. ..ale w tym samym czasie pouczs innych jak mają xyc w czystości. ..a co gorsza
  ..pietnuje publicznie nawet …niczym przy pręgierzu …innych za często juz małe przewiny….kojarzy mi sie taka osoba z….INKWIZYCJA. Często bowiem hipokryta jest bezlitosny w swych działaniach. ..wali na oślep.
  .może by przykryć swoje sprawki.
  Oczywiście nie zawsze to taki srogi Savonarola jest..czasem pod słodkim usmieszkiem i niewinną minka kryje się prawdziwy demon hipokryzji

  ..ech długo by mówić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: